Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lide český, tvoji intelektuálové tě nespasí, musíš povstat sám

24. 05. 2017 13:20:27
Vnitřní situace ČR je chaotická a zhoršuje se tím více, jak se krátí čas do podzimních voleb Sněmovny. Hlavní kohouti na špičce politického hnojiště, Sobotka a Babiš, zinscenovali vládní krizi, s cílem navnadit si voliče pro sebe.

Většina občanů, bez ohledu na politickou orientaci, je se situací stále více znechucena, zvláště s chováním všech politických stran, aktuálně právě vládních i právě nevládních. Je stále více zřejmé, že starostí všech politických stran (a politických hnutí) je jen udržení nebo dobytí vládních pozic, namísto starostí o všeobecný pozitivní rozvoj republiky ku prospěchu všech jejích občanů, což je jejich ústavní povinností, na kterou složili slib.

Tato republika je po léta ve stavu bezcestí a živelného vývoje, přizpůsobujícího se pouze geopolitickému vývoji globálnímu a diktátu nadnárodních institucí, ovládaných světovým kapitálem. Vždyť ani jedna vláda od rozbití Československa a vzniku České republiky, se neodhodlala vypracovat nějakou vizi či strategický scénář jejího strategického směřování. Je tedy přirozené, že střídající se vlády zaměřují své vládní programy (které stejně nikdy nedodrží) na efemérní populistické aktivity, které zajistí kartelu špiček vládnoucích partají a finanční oligarchie maximalizaci jejich prebend a zisků a jejich co nejdelší udržení.

V reakci na to se množí nové občanské aktivity a organizace, které se snaží substituovat tyto neplněné povinnosti a funkce vlády a koncipovat vlastní programy nutných změn ve způsobu vládnutí. Protože však nemohou vystupovat ve velkých masmediích, ovládaných vládou a privátními vydavateli (kde panuje tvrdá redakční cenzura) mohou své aktivity prezentovat jen na internetu (stále ještě, ale kdo ví?) a organizovat diskuse, konference a informativní akce bez podpory významnějších subsidií.

Já jsem se v poslední době účastnil několika takových akcí, které byly štědře podporované zahraničními nadacemi, konkrétně všemi ze SRN. Radikálně levicovou nadací Rosy Luxemburgové (Škola alternativ – na téma Radikální levice ve Střední Evropě), levicovou SPD nadací Friedricha Eberta (IKDP - lidovecký Institut pro křesťansko-demokratickou politiku – Jakou Evropu potřebujeme) a pravicovou CDU nadací Konrada Adenauera (IKDP - Česká politická (ne)kultura).

Akce IKDP mají jednotný scénář – moderátorka a tři přizvaní experti, politologové, novináři, ekonomové, kteří přednesou k tématu referáty, a nakonec dotazy z publika. Referující, zpravidla zastávající mainstreamová stanoviska, pak pouze konstatují tristní skutečnost a beznadějnost, aniž by se sebeméně pokusili o vlastní názor na jejich řešení. Reakce a stanoviska z publika se nepřipouští a tudíž ani nevyslechnout. Výsledek je tak naprosto deprimující a účastník nechápe, jaký taková akce měla vlastně mít účel.

Dokazuje to smutnou skutečnost, že česká intelektuální elita se jen veze v „hlavním“ proudu (podle popěvku V+W: Po proudu, po větru veteš se kutálí, po proudu někdy i bahno se hne!) a není schopna plnit funkci inspirátora a aktéra nutných systémových změn, bez nichž Česká republika bude stále více zaostávat za světovým vývojem.

Nespokojený český občan, český lid, si musí uvědomit, že bez jeho aktivity a ochoty se vzbouřit proti dnešním prospěchářským partajím a jejich zkorumpované vládě, nemůže dojít k potřebným zásadním změnám ústavního systému. Takovým, které falešnou demokracii vlády partají nahradí skutečnou přímou demokracii vlády lidu. Že si musí vynutit přijetí nové Ústavy přímé demokracie a její schválení všenárodním referendem. Nikdo to za lid dobrovolně neudělá, a proto se o to musí postarat sám. Nebo si zvolit nedůstojné postavení bezmocných ovcí, které pasák žene, kam se mu zachce.

To všem spoluobčanům vzkazuje bloger Zdeněk Trinkewitz

Autor: Zdeněk Trinkewitz | středa 24.5.2017 13:20 | karma článku: 21.80 | přečteno: 560x

Další články blogera

Zdeněk Trinkewitz

Chce být Miloš I. českým Vilémem II.?

V západní Evropě fungují konstituční monarchie, ve kterých je moc panovníka stanovená a omezená ústavou. Uznávají rozdělení moci, kdy monarcha má pouze roli představitele státu a hlavou výkonné moci je premiér s důvěrou parlamentu

7.11.2017 v 15:05 | Karma článku: 7.34 | Přečteno: 185 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Přímá demokracie – ano či ne?

Na internetových stránkách explodovala diskuse o přímé demokracii, kterou požadují Piráti a Okamurova strana ve svých programech. Odpůrci ji prohlašují za hrozbu demokracii.

3.11.2017 v 12:03 | Karma článku: 11.33 | Přečteno: 482 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Mentálně odchylní by neměli ovlivňovat vývoj zdravé populace

V kulturně vyspělých zemích „západu“ se po sexuální revoluci přestala považovat homosexualita za nemorální a nedovolenou úchylku lidské povahy a byla většinovou heterosexuální populací akceptována.

21.10.2017 v 7:36 | Karma článku: 33.20 | Přečteno: 1038 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Plané sliby partají před volbami

Televizní Vyhrazeno pro ... spustilo „slibotechnu“ partají, ve které se předhánění ve slibech voličům co všechno, v případě jejich zvolení, pro jejich blahobyt dnešní a budoucí, prosadí a zavedou.

17.10.2017 v 14:41 | Karma článku: 8.36 | Přečteno: 353 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Merta

Propadák levice, Výmarská republika a Tomio Okamura

Uznávám, že tento titulek zavání poněkud gulášem, ale kdo zaznamenal jednu nezapomenutelnou hlášku z filmu „Vážení přátelé, ano“ tak ví, že všechno souvisí se vším, a že i věci, události a osoby, které se zdánlivě míjejí,

22.11.2017 v 13:23 | Karma článku: 6.48 | Přečteno: 389 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Uražení a ponížení

Vyjma oněch 7 vlastizrádců a některých pohrobků v čele s paní Semelovou nikdo v Česku a Slovensku nepochybuje o tom, že v noci na 21.srpna roku 1968 šlo o okupaci země.

22.11.2017 v 11:31 | Karma článku: 22.69 | Přečteno: 637 | Diskuse

Vladimír Zeman

Sněmovní schizofrénie.

Vyrobit pracovně schopnou sněmovnu nebude nijak jednoduché. Sněmovna bez svých orgánů nebude moci přijmout demisi staré vlády, ale také nebude moci projednat vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání.

22.11.2017 v 11:21 | Karma článku: 19.66 | Přečteno: 282 | Diskuse

Pavel Vávra

Zeman bojovník nebo informační válka.

Dnes bude pan prezident bojovat!!!!!!! Je prej strašně naštvanej a tomu Medveděvovi to nandá! Co si to ti rusáci zase dovolili! Rok 1968 je zločin a na tom si tváme! Jenomže je to tak absurdní divadlo, že si pak kladu mnoho otázek.

22.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 17.37 | Přečteno: 329 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Mlčet k tomu nelze

Provokace „ruského Kojzara“ Maslovského na tamním armádním webu Zvězda rozpoutala vášnivé diskuse. Právem. Skandální neomalená nehoráznost připomněla všem, kdo na to snad zapomněli: Císař je nahý aneb Moskvě nelze věřit.

22.11.2017 v 10:20 | Karma článku: 20.41 | Přečteno: 449 | Diskuse
Počet článků 422 Celková karma 18.33 Průměrná čtenost 1063

Ročník 1934. Důchodce od r. 2003. Ing. absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Průmyslový manažer od r. 1970. Po převratu 1989 topmanažer velkých podniků. Jeden ze zakladatelů a čelných funkcionářů Svazu průmyslu ČR. Amatérský publicista. Autor knih z oborů elektrotechniky a managementu.

Autor knihy SVĚDECTVÍ SOUČASNÍKA - nakladatelství MAREK BELZA, 2016 - výběr mé publicistiky 1978 až 2015

webová stránka:  http://trinkewitz.cz

mail:   trinkewitz.zdenek@seznam.cz



Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.