Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vývoj lidstva je ohrožen vládou teokracií

11. 04. 2017 22:26:58
Nejnebezpečnějšími, nejmilitantnějšími a nejdogmatičtějšími jsou teokracie křesťanské a islámské, které vždy byly, nebo znovu chtějí být, „druhým“ feudálním stavem, který spolu s aristokracií, dříve jen rodovou,

ale dnes ještě více majetkovou, a s jejím služebnictvem, chtějí vrchnostensky vládnout nad poddaným lidem, neuvědom a skromným, a žít z jeho práce. Podle nich, vládnout nad tupou masou, která není schopna demokratické samovlády.

Křesťanské církve celého světa se dnes shodují v názoru, že hrozbou pro světovou civilizaci je militantním islám, který chce ovládnout celý svět. Ale rozhodně budou odmítat názor, že i ony mají podobné cíle, snad jen civilizačně trochu přijatelnější (nevrátí-li se k inkvizici).

Podívejme se, jak se demokratický svět hrozbě teokracie v historii bránil.

Ústava USA, již 230 let stará, uzákonila odluku církví od státu. V jejím DODATKU,
Článku 1. (z roku 1791) říká: Kongres nesmí vydávat zákony, zavádějící nějaké náboženství.

Již při vzniku první ČSR byla také slíbena odluka církví od státu, ale nikdy k ní nedošlo. Až nyní v České republice, s ukončením restitucí církevních majetků, mají skončit dotace na provoz církví a platy kněží.

Jaká je však praxe

V USA prezident přísahá na bibli a povinně se při slibu dožaduje boží pomoci. Vojáci v US Army a školáci ve školách se musí povinně účastnit raní modlitby, a v armádě působí kaplani a duchovní mnoha náboženství. „Svobodní“ občané, kteří okázale nepředvádějí náboženské zanícení, jsou považováni za politicky podezřelé.

V Itálii, Španělsku, Polsku, na Ukrajině vliv katolické církve není třeba rozvádět. Tam bigotní věřící a církevní hierarchie opakovaně podněcují náboženské střety.

V Ruské federaci a v nástupnických „křesťanských“ státech SSSR, si rovněž tamní ortodoxní církve prosazují právo uplatňovat svůj politický vliv.

V západní Evropě byl od doby osvícenské vliv „státotvorných“ církví oslaben a rozšířily se tam materialistický světový názor, ateismus a volnomyšlenkářství, a politický vliv církví byl oslaben. V komunistickém SSSR a jeho satelitech byly církve, jejich náboženství a kněží mocensky potlačováni a svatyně likvidovány.

V postsovětské světové éře, po nástupu globální světovlády kapitalistického neoliberalismu a buržoasní demokracie, se světu vládnoucí oligarchii ukázalo jako účelné, vrátit lidové masy k religiozitě a iracionální náboženské víře a odvrátit je tím od revolučních myšlenek rovnosti, sociální spravedlnosti a politické rovnoprávnosti. K tomu využít a oživit „státotvorné“ křesťanské církve, vždy v minulosti s vládnoucí mocí zájmově spojené, a vrátit se ke „konkordátu“ světské a církevní moci.

V ČR, díky Kalouskovým restitucím, mají církve nadbytek peněz a tak přímo znásobily své aktivity v působení na veřejnost. Pořádáním různých náboženských slavností, koncertů mnoha amerických školních hudebních těles atd. V tom i „postátněním“ církevních svátků, nebo státním pohřbem kardinála Vlka, který nebyl ani ústavním činitelem, ani zasloužilým státním úředníkem.

Všechny tyto aktivity, ve světě i u nás, jsou projevem společné snahy dnešní světu vládnoucí oligarchie, vymýt z mozků lidových mas racionální světový názor a omámit je koktejlem narkotik konzumně-materialistického životního způsobu a náboženství, nabádajícího masy k pokoře, k poslušnosti vrchnosti - pánům z boží milosti - a k víře v Boha podle přikázání: „Modli se a pracuj!“

Takové uspořádání lidské společnosti by znamenalo kulturní návrat lidstva hluboko do starověku a počátků středověku, kdy dogmatická náboženství a církve byly a stále zůstávají hlavními nepřáteli racionálního poznávání vesmíru i dějů v lidské společnosti, a brání tak vědeckému i společenskému pokroku lidstva.

A TO JE TA HROZBA!

Autor: Zdeněk Trinkewitz | úterý 11.4.2017 22:26 | karma článku: 24.92 | přečteno: 571x

Další články blogera

Zdeněk Trinkewitz

Chce být Miloš I. českým Vilémem II.?

V západní Evropě fungují konstituční monarchie, ve kterých je moc panovníka stanovená a omezená ústavou. Uznávají rozdělení moci, kdy monarcha má pouze roli představitele státu a hlavou výkonné moci je premiér s důvěrou parlamentu

7.11.2017 v 15:05 | Karma článku: 7.34 | Přečteno: 185 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Přímá demokracie – ano či ne?

Na internetových stránkách explodovala diskuse o přímé demokracii, kterou požadují Piráti a Okamurova strana ve svých programech. Odpůrci ji prohlašují za hrozbu demokracii.

3.11.2017 v 12:03 | Karma článku: 11.33 | Přečteno: 482 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Mentálně odchylní by neměli ovlivňovat vývoj zdravé populace

V kulturně vyspělých zemích „západu“ se po sexuální revoluci přestala považovat homosexualita za nemorální a nedovolenou úchylku lidské povahy a byla většinovou heterosexuální populací akceptována.

21.10.2017 v 7:36 | Karma článku: 33.20 | Přečteno: 1038 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Plané sliby partají před volbami

Televizní Vyhrazeno pro ... spustilo „slibotechnu“ partají, ve které se předhánění ve slibech voličům co všechno, v případě jejich zvolení, pro jejich blahobyt dnešní a budoucí, prosadí a zavedou.

17.10.2017 v 14:41 | Karma článku: 8.36 | Přečteno: 353 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Merta

Propadák levice, Výmarská republika a Tomio Okamura

Uznávám, že tento titulek zavání poněkud gulášem, ale kdo zaznamenal jednu nezapomenutelnou hlášku z filmu „Vážení přátelé, ano“ tak ví, že všechno souvisí se vším, a že i věci, události a osoby, které se zdánlivě míjejí,

22.11.2017 v 13:23 | Karma článku: 6.48 | Přečteno: 359 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Uražení a ponížení

Vyjma oněch 7 vlastizrádců a některých pohrobků v čele s paní Semelovou nikdo v Česku a Slovensku nepochybuje o tom, že v noci na 21.srpna roku 1968 šlo o okupaci země.

22.11.2017 v 11:31 | Karma článku: 22.53 | Přečteno: 626 | Diskuse

Vladimír Zeman

Sněmovní schizofrénie.

Vyrobit pracovně schopnou sněmovnu nebude nijak jednoduché. Sněmovna bez svých orgánů nebude moci přijmout demisi staré vlády, ale také nebude moci projednat vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání.

22.11.2017 v 11:21 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 279 | Diskuse

Pavel Vávra

Zeman bojovník nebo informační válka.

Dnes bude pan prezident bojovat!!!!!!! Je prej strašně naštvanej a tomu Medveděvovi to nandá! Co si to ti rusáci zase dovolili! Rok 1968 je zločin a na tom si tváme! Jenomže je to tak absurdní divadlo, že si pak kladu mnoho otázek.

22.11.2017 v 11:18 | Karma článku: 16.37 | Přečteno: 324 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Mlčet k tomu nelze

Provokace „ruského Kojzara“ Maslovského na tamním armádním webu Zvězda rozpoutala vášnivé diskuse. Právem. Skandální neomalená nehoráznost připomněla všem, kdo na to snad zapomněli: Císař je nahý aneb Moskvě nelze věřit.

22.11.2017 v 10:20 | Karma článku: 20.41 | Přečteno: 445 | Diskuse
Počet článků 422 Celková karma 18.33 Průměrná čtenost 1063

Ročník 1934. Důchodce od r. 2003. Ing. absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Průmyslový manažer od r. 1970. Po převratu 1989 topmanažer velkých podniků. Jeden ze zakladatelů a čelných funkcionářů Svazu průmyslu ČR. Amatérský publicista. Autor knih z oborů elektrotechniky a managementu.

Autor knihy SVĚDECTVÍ SOUČASNÍKA - nakladatelství MAREK BELZA, 2016 - výběr mé publicistiky 1978 až 2015

webová stránka:  http://trinkewitz.cz

mail:   trinkewitz.zdenek@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.