Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lide český, tvoji intelektuálové tě nespasí, musíš povstat sám

24. 05. 2017 13:20:27
Vnitřní situace ČR je chaotická a zhoršuje se tím více, jak se krátí čas do podzimních voleb Sněmovny. Hlavní kohouti na špičce politického hnojiště, Sobotka a Babiš, zinscenovali vládní krizi, s cílem navnadit si voliče pro sebe.

Většina občanů, bez ohledu na politickou orientaci, je se situací stále více znechucena, zvláště s chováním všech politických stran, aktuálně právě vládních i právě nevládních. Je stále více zřejmé, že starostí všech politických stran (a politických hnutí) je jen udržení nebo dobytí vládních pozic, namísto starostí o všeobecný pozitivní rozvoj republiky ku prospěchu všech jejích občanů, což je jejich ústavní povinností, na kterou složili slib.

Tato republika je po léta ve stavu bezcestí a živelného vývoje, přizpůsobujícího se pouze geopolitickému vývoji globálnímu a diktátu nadnárodních institucí, ovládaných světovým kapitálem. Vždyť ani jedna vláda od rozbití Československa a vzniku České republiky, se neodhodlala vypracovat nějakou vizi či strategický scénář jejího strategického směřování. Je tedy přirozené, že střídající se vlády zaměřují své vládní programy (které stejně nikdy nedodrží) na efemérní populistické aktivity, které zajistí kartelu špiček vládnoucích partají a finanční oligarchie maximalizaci jejich prebend a zisků a jejich co nejdelší udržení.

V reakci na to se množí nové občanské aktivity a organizace, které se snaží substituovat tyto neplněné povinnosti a funkce vlády a koncipovat vlastní programy nutných změn ve způsobu vládnutí. Protože však nemohou vystupovat ve velkých masmediích, ovládaných vládou a privátními vydavateli (kde panuje tvrdá redakční cenzura) mohou své aktivity prezentovat jen na internetu (stále ještě, ale kdo ví?) a organizovat diskuse, konference a informativní akce bez podpory významnějších subsidií.

Já jsem se v poslední době účastnil několika takových akcí, které byly štědře podporované zahraničními nadacemi, konkrétně všemi ze SRN. Radikálně levicovou nadací Rosy Luxemburgové (Škola alternativ – na téma Radikální levice ve Střední Evropě), levicovou SPD nadací Friedricha Eberta (IKDP - lidovecký Institut pro křesťansko-demokratickou politiku – Jakou Evropu potřebujeme) a pravicovou CDU nadací Konrada Adenauera (IKDP - Česká politická (ne)kultura).

Akce IKDP mají jednotný scénář – moderátorka a tři přizvaní experti, politologové, novináři, ekonomové, kteří přednesou k tématu referáty, a nakonec dotazy z publika. Referující, zpravidla zastávající mainstreamová stanoviska, pak pouze konstatují tristní skutečnost a beznadějnost, aniž by se sebeméně pokusili o vlastní názor na jejich řešení. Reakce a stanoviska z publika se nepřipouští a tudíž ani nevyslechnout. Výsledek je tak naprosto deprimující a účastník nechápe, jaký taková akce měla vlastně mít účel.

Dokazuje to smutnou skutečnost, že česká intelektuální elita se jen veze v „hlavním“ proudu (podle popěvku V+W: Po proudu, po větru veteš se kutálí, po proudu někdy i bahno se hne!) a není schopna plnit funkci inspirátora a aktéra nutných systémových změn, bez nichž Česká republika bude stále více zaostávat za světovým vývojem.

Nespokojený český občan, český lid, si musí uvědomit, že bez jeho aktivity a ochoty se vzbouřit proti dnešním prospěchářským partajím a jejich zkorumpované vládě, nemůže dojít k potřebným zásadním změnám ústavního systému. Takovým, které falešnou demokracii vlády partají nahradí skutečnou přímou demokracii vlády lidu. Že si musí vynutit přijetí nové Ústavy přímé demokracie a její schválení všenárodním referendem. Nikdo to za lid dobrovolně neudělá, a proto se o to musí postarat sám. Nebo si zvolit nedůstojné postavení bezmocných ovcí, které pasák žene, kam se mu zachce.

To všem spoluobčanům vzkazuje bloger Zdeněk Trinkewitz

Autor: Zdeněk Trinkewitz | středa 24.5.2017 13:20 | karma článku: 20.74 | přečteno: 545x

Další články blogera

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 1.

Ústava byla narychlo zpatlaná Klausovými knechty. Do roku 2014 doznala devět změn podle rozmarů sněmovny. V březnu 2014 jsem na to reagoval blogem: Ústava-toaletní papír sněmovny, dnes návrhem nové ústavy.

5.6.2017 v 8:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 4.

Touto částí, která obsahuje nejzákladnější sociální lidská práva, seriál končí. Uvítal bych ohlasy mých čtenářů a co nejširší seriózní diskuzi, adresovanou na mojí adresu trinkewitz.zdenek@seznam.cz

3.6.2017 v 18:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 3.

Tato část obsahuje HLAVU VI., kterou se zavádí v Čl. 10 zcela nová ústavní moc - Moc informační a v HLAVĚ VIII. systém závazných referend.

3.6.2017 v 5:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 2.

Druhé pokračování seriálu čtyř blogů o návrhu nové Občanské ústavy přímé demokracie pro ČR, který vypracovala pražská sekce WDDM - Světového hnutí za přímou demokracii.

2.6.2017 v 11:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Máj

Odkud se v západní Evropě bere tak výrazná indoktrinace mládeže

Být mladým nemusí být (pro všechny stejně) jednoduché. V každém případě je ale mládí tou nejúžasnější částí našeho života. Mladí lidé jsou (většinou) zdraví, (většinou) bez závazků a co je nejhlavnější - mají všechno před sebou.

26.7.2017 v 17:28 | Karma článku: 20.46 | Přečteno: 304 | Diskuse

Jan Dvořák

PiS prý chystá přelomový zákon pro potírání nepolského chování

(Ověřujeme) Předseda strany PiS Kaczynski dal premiérce a poslancům příkaz, aby v nejbližším možném termínu v Sejmu projednali novou legislativní normu. Zákon o nepolském chování.

26.7.2017 v 15:58 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 370 | Diskuse

Aleš Michal

Strasti českých národovců

Hlavní trumfy úspěchu české krajně pravicové scény drží SPD Tomia Okamury. Národovci i další strany stojí stranou a nic nenasvědčuje tomu, že by se to do podzimních parlamentních voleb změnilo.

26.7.2017 v 15:12 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 645 | Diskuse

Beata Krusic

Kytka s mašlí chladem prostoupená..........

Na stáncích, nebo v obchodech s květinami bývají krásné, profesionálně vázané- téměř dokonalé kytice. Líbí se mi, to ano............, ale při pohledu na ně, nic necítím.............

26.7.2017 v 11:27 | Karma článku: 8.04 | Přečteno: 267 | Diskuse

Petr Kubík

Špatný a dobrý volič

Existují dva druhy voličů: špatný volič a dobrý volič. Přijde mi, že je v tom poněkud zmatek, a protože se zase blíží volby, rád bych o tom něco napsal.

26.7.2017 v 11:07 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 356 | Diskuse
Počet článků 406 Celková karma 14.84 Průměrná čtenost 1073

Ročník 1934. Důchodce od r. 2003. Ing. absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Průmyslový manažer od r. 1970. Po převratu 1989 topmanažer velkých podniků. Jeden ze zakladatelů a čelných funkcionářů Svazu průmyslu ČR. Amatérský publicista. Autor knih z oborů elektrotechniky a managementu.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.