Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lide český, tvoji intelektuálové tě nespasí, musíš povstat sám

24. 05. 2017 13:20:27
Vnitřní situace ČR je chaotická a zhoršuje se tím více, jak se krátí čas do podzimních voleb Sněmovny. Hlavní kohouti na špičce politického hnojiště, Sobotka a Babiš, zinscenovali vládní krizi, s cílem navnadit si voliče pro sebe.

Většina občanů, bez ohledu na politickou orientaci, je se situací stále více znechucena, zvláště s chováním všech politických stran, aktuálně právě vládních i právě nevládních. Je stále více zřejmé, že starostí všech politických stran (a politických hnutí) je jen udržení nebo dobytí vládních pozic, namísto starostí o všeobecný pozitivní rozvoj republiky ku prospěchu všech jejích občanů, což je jejich ústavní povinností, na kterou složili slib.

Tato republika je po léta ve stavu bezcestí a živelného vývoje, přizpůsobujícího se pouze geopolitickému vývoji globálnímu a diktátu nadnárodních institucí, ovládaných světovým kapitálem. Vždyť ani jedna vláda od rozbití Československa a vzniku České republiky, se neodhodlala vypracovat nějakou vizi či strategický scénář jejího strategického směřování. Je tedy přirozené, že střídající se vlády zaměřují své vládní programy (které stejně nikdy nedodrží) na efemérní populistické aktivity, které zajistí kartelu špiček vládnoucích partají a finanční oligarchie maximalizaci jejich prebend a zisků a jejich co nejdelší udržení.

V reakci na to se množí nové občanské aktivity a organizace, které se snaží substituovat tyto neplněné povinnosti a funkce vlády a koncipovat vlastní programy nutných změn ve způsobu vládnutí. Protože však nemohou vystupovat ve velkých masmediích, ovládaných vládou a privátními vydavateli (kde panuje tvrdá redakční cenzura) mohou své aktivity prezentovat jen na internetu (stále ještě, ale kdo ví?) a organizovat diskuse, konference a informativní akce bez podpory významnějších subsidií.

Já jsem se v poslední době účastnil několika takových akcí, které byly štědře podporované zahraničními nadacemi, konkrétně všemi ze SRN. Radikálně levicovou nadací Rosy Luxemburgové (Škola alternativ – na téma Radikální levice ve Střední Evropě), levicovou SPD nadací Friedricha Eberta (IKDP - lidovecký Institut pro křesťansko-demokratickou politiku – Jakou Evropu potřebujeme) a pravicovou CDU nadací Konrada Adenauera (IKDP - Česká politická (ne)kultura).

Akce IKDP mají jednotný scénář – moderátorka a tři přizvaní experti, politologové, novináři, ekonomové, kteří přednesou k tématu referáty, a nakonec dotazy z publika. Referující, zpravidla zastávající mainstreamová stanoviska, pak pouze konstatují tristní skutečnost a beznadějnost, aniž by se sebeméně pokusili o vlastní názor na jejich řešení. Reakce a stanoviska z publika se nepřipouští a tudíž ani nevyslechnout. Výsledek je tak naprosto deprimující a účastník nechápe, jaký taková akce měla vlastně mít účel.

Dokazuje to smutnou skutečnost, že česká intelektuální elita se jen veze v „hlavním“ proudu (podle popěvku V+W: Po proudu, po větru veteš se kutálí, po proudu někdy i bahno se hne!) a není schopna plnit funkci inspirátora a aktéra nutných systémových změn, bez nichž Česká republika bude stále více zaostávat za světovým vývojem.

Nespokojený český občan, český lid, si musí uvědomit, že bez jeho aktivity a ochoty se vzbouřit proti dnešním prospěchářským partajím a jejich zkorumpované vládě, nemůže dojít k potřebným zásadním změnám ústavního systému. Takovým, které falešnou demokracii vlády partají nahradí skutečnou přímou demokracii vlády lidu. Že si musí vynutit přijetí nové Ústavy přímé demokracie a její schválení všenárodním referendem. Nikdo to za lid dobrovolně neudělá, a proto se o to musí postarat sám. Nebo si zvolit nedůstojné postavení bezmocných ovcí, které pasák žene, kam se mu zachce.

To všem spoluobčanům vzkazuje bloger Zdeněk Trinkewitz

Autor: Zdeněk Trinkewitz | středa 24.5.2017 13:20 | karma článku: 21.63 | přečteno: 554x

Další články blogera

Zdeněk Trinkewitz

Naše vládnoucí banda vede Česko do pekla řeckého bankrotu

Vládnoucí Sobotkova koalice „Bratrstva kočičí pracky“ v posledních křečích předvolebního boje jde řeckou cestou a rozhazuje peníze z prošustrované státní kasy.

23.9.2017 v 13:47 | Karma článku: 29.49 | Přečteno: 1410 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Jak starostlivý Babišův pověřenec připravuje rozpočet 2018

Ministr financí se pokouší o nemožné, když se snaží „udělat z pšouku kuličku“. Totiž, jak utahováním opasků 2/3 rodin zaměstnanců a důchodců s podprůměrnými příjmy zajistit blahobyt zbylé 1/3 národa.

10.9.2017 v 15:50 | Karma článku: 16.65 | Přečteno: 895 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Slepé cesty Evropské unie

Po přijetí Lisabonské smlouvy a počátku světové hospodářské recese (2008), došlo k nejrůznějším vnitropolitickým i mezinárodním ozbrojeným střetům, které vyvolaly živelnou migraci z postižených zemí do bohaté Evropské unie.

5.9.2017 v 13:48 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 642 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Dospějeme množením stran k totální impotenci Sněmovny?

K účasti ve volbách do Sněmovny se přihlásil rekordní počet stran. Z průzkumů volebních preferencí vychází, že do Sněmovny by mohlo postoupit až devět stran s nevýraznými preferencemi, jejichž koaliční potenciál je nevalný.

1.9.2017 v 14:07 | Karma článku: 12.09 | Přečteno: 389 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Vůle kurdského národa!

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech

25.9.2017 v 12:03 | Karma článku: 11.37 | Přečteno: 127 | Diskuse

Jan Bartoň

ČSSD dluží dědicům advokáta Altnera 338 milionů  -  nabídla údajně polovinu

Podle ČTK nabídla ČSSD dědicům advokáta Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání ve výši 180 milionů korun. Na stránkách ČSSD se o tom v aktualitách nedočtete.

25.9.2017 v 11:18 | Karma článku: 22.48 | Přečteno: 395 | Diskuse

Jan Dvořák

Jsme na tom líp, než němečtí socialisté, říká vedení ČSSD

Jako každé pondělí ráno se na operativní poradě sešel sociálně demokratický triumvirát Chovanec-Zaorálek-Sobotka.

25.9.2017 v 9:45 | Karma článku: 20.07 | Přečteno: 469 |

Martin Prášek

Merkelovo "vítězství"

Ještě jedno takové vítězství a jsme zničeni ! Odbyl své důstojníky král Pyrrhos I. Epeirský po vítězné bitvě u Ausculla. Bitvu tehdy sice vyhrál, nicméně tím se jeho situace spíše zhoršila.

25.9.2017 v 9:34 | Karma článku: 36.89 | Přečteno: 1062 | Diskuse

Martin Pánek

Taxi vs. Uber: Jak bychom měli Uber regulovat?

Uber oproti stávajícímu modelu taxislužby nabízí zejména (1) nižší ceny a vyšší přebytek spotřebitele, (2) vyšší efektivnost, (3) vyšší bezpečnost řidičů a zákazníků, (4) větší příležitost pro nedoslýchavé řidiče a zákazníky,...

25.9.2017 v 8:05 | Karma článku: 12.47 | Přečteno: 310 | Diskuse
Počet článků 412 Celková karma 19.86 Průměrná čtenost 1067

Ročník 1934. Důchodce od r. 2003. Ing. absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Průmyslový manažer od r. 1970. Po převratu 1989 topmanažer velkých podniků. Jeden ze zakladatelů a čelných funkcionářů Svazu průmyslu ČR. Amatérský publicista. Autor knih z oborů elektrotechniky a managementu.

Autor knihy SVĚDECTVÍ SOUČASNÍKA - nakladatelství MAREK BELZA, 2016 - výběr mé publicistiky 1978 až 2015

webová stránka:  http://trinkewitz.cz

mail:   trinkewitz.zdenek@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.