Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vývoj lidstva je ohrožen vládou teokracií

11. 04. 2017 22:26:58
Nejnebezpečnějšími, nejmilitantnějšími a nejdogmatičtějšími jsou teokracie křesťanské a islámské, které vždy byly, nebo znovu chtějí být, „druhým“ feudálním stavem, který spolu s aristokracií, dříve jen rodovou,

ale dnes ještě více majetkovou, a s jejím služebnictvem, chtějí vrchnostensky vládnout nad poddaným lidem, neuvědom a skromným, a žít z jeho práce. Podle nich, vládnout nad tupou masou, která není schopna demokratické samovlády.

Křesťanské církve celého světa se dnes shodují v názoru, že hrozbou pro světovou civilizaci je militantním islám, který chce ovládnout celý svět. Ale rozhodně budou odmítat názor, že i ony mají podobné cíle, snad jen civilizačně trochu přijatelnější (nevrátí-li se k inkvizici).

Podívejme se, jak se demokratický svět hrozbě teokracie v historii bránil.

Ústava USA, již 230 let stará, uzákonila odluku církví od státu. V jejím DODATKU,
Článku 1. (z roku 1791) říká: Kongres nesmí vydávat zákony, zavádějící nějaké náboženství.

Již při vzniku první ČSR byla také slíbena odluka církví od státu, ale nikdy k ní nedošlo. Až nyní v České republice, s ukončením restitucí církevních majetků, mají skončit dotace na provoz církví a platy kněží.

Jaká je však praxe

V USA prezident přísahá na bibli a povinně se při slibu dožaduje boží pomoci. Vojáci v US Army a školáci ve školách se musí povinně účastnit raní modlitby, a v armádě působí kaplani a duchovní mnoha náboženství. „Svobodní“ občané, kteří okázale nepředvádějí náboženské zanícení, jsou považováni za politicky podezřelé.

V Itálii, Španělsku, Polsku, na Ukrajině vliv katolické církve není třeba rozvádět. Tam bigotní věřící a církevní hierarchie opakovaně podněcují náboženské střety.

V Ruské federaci a v nástupnických „křesťanských“ státech SSSR, si rovněž tamní ortodoxní církve prosazují právo uplatňovat svůj politický vliv.

V západní Evropě byl od doby osvícenské vliv „státotvorných“ církví oslaben a rozšířily se tam materialistický světový názor, ateismus a volnomyšlenkářství, a politický vliv církví byl oslaben. V komunistickém SSSR a jeho satelitech byly církve, jejich náboženství a kněží mocensky potlačováni a svatyně likvidovány.

V postsovětské světové éře, po nástupu globální světovlády kapitalistického neoliberalismu a buržoasní demokracie, se světu vládnoucí oligarchii ukázalo jako účelné, vrátit lidové masy k religiozitě a iracionální náboženské víře a odvrátit je tím od revolučních myšlenek rovnosti, sociální spravedlnosti a politické rovnoprávnosti. K tomu využít a oživit „státotvorné“ křesťanské církve, vždy v minulosti s vládnoucí mocí zájmově spojené, a vrátit se ke „konkordátu“ světské a církevní moci.

V ČR, díky Kalouskovým restitucím, mají církve nadbytek peněz a tak přímo znásobily své aktivity v působení na veřejnost. Pořádáním různých náboženských slavností, koncertů mnoha amerických školních hudebních těles atd. V tom i „postátněním“ církevních svátků, nebo státním pohřbem kardinála Vlka, který nebyl ani ústavním činitelem, ani zasloužilým státním úředníkem.

Všechny tyto aktivity, ve světě i u nás, jsou projevem společné snahy dnešní světu vládnoucí oligarchie, vymýt z mozků lidových mas racionální světový názor a omámit je koktejlem narkotik konzumně-materialistického životního způsobu a náboženství, nabádajícího masy k pokoře, k poslušnosti vrchnosti - pánům z boží milosti - a k víře v Boha podle přikázání: „Modli se a pracuj!“

Takové uspořádání lidské společnosti by znamenalo kulturní návrat lidstva hluboko do starověku a počátků středověku, kdy dogmatická náboženství a církve byly a stále zůstávají hlavními nepřáteli racionálního poznávání vesmíru i dějů v lidské společnosti, a brání tak vědeckému i společenskému pokroku lidstva.

A TO JE TA HROZBA!

Autor: Zdeněk Trinkewitz | úterý 11.4.2017 22:26 | karma článku: 24.23 | přečteno: 552x

Další články blogera

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 1.

Ústava byla narychlo zpatlaná Klausovými knechty. Do roku 2014 doznala devět změn podle rozmarů sněmovny. V březnu 2014 jsem na to reagoval blogem: Ústava-toaletní papír sněmovny, dnes návrhem nové ústavy.

5.6.2017 v 8:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 4.

Touto částí, která obsahuje nejzákladnější sociální lidská práva, seriál končí. Uvítal bych ohlasy mých čtenářů a co nejširší seriózní diskuzi, adresovanou na mojí adresu trinkewitz.zdenek@seznam.cz

3.6.2017 v 18:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 3.

Tato část obsahuje HLAVU VI., kterou se zavádí v Čl. 10 zcela nová ústavní moc - Moc informační a v HLAVĚ VIII. systém závazných referend.

3.6.2017 v 5:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 6 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Nová ústava je absolutní nutností pro ukončení chaosu. Část 2.

Druhé pokračování seriálu čtyř blogů o návrhu nové Občanské ústavy přímé demokracie pro ČR, který vypracovala pražská sekce WDDM - Světového hnutí za přímou demokracii.

2.6.2017 v 11:25 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Petr Máj

Odkud se v západní Evropě bere tak výrazná indoktrinace mládeže

Být mladým nemusí být (pro všechny stejně) jednoduché. V každém případě je ale mládí tou nejúžasnější částí našeho života. Mladí lidé jsou (většinou) zdraví, (většinou) bez závazků a co je nejhlavnější - mají všechno před sebou.

26.7.2017 v 17:28 | Karma článku: 20.46 | Přečteno: 304 | Diskuse

Jan Dvořák

PiS prý chystá přelomový zákon pro potírání nepolského chování

(Ověřujeme) Předseda strany PiS Kaczynski dal premiérce a poslancům příkaz, aby v nejbližším možném termínu v Sejmu projednali novou legislativní normu. Zákon o nepolském chování.

26.7.2017 v 15:58 | Karma článku: 11.44 | Přečteno: 370 | Diskuse

Aleš Michal

Strasti českých národovců

Hlavní trumfy úspěchu české krajně pravicové scény drží SPD Tomia Okamury. Národovci i další strany stojí stranou a nic nenasvědčuje tomu, že by se to do podzimních parlamentních voleb změnilo.

26.7.2017 v 15:12 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 645 | Diskuse

Beata Krusic

Kytka s mašlí chladem prostoupená..........

Na stáncích, nebo v obchodech s květinami bývají krásné, profesionálně vázané- téměř dokonalé kytice. Líbí se mi, to ano............, ale při pohledu na ně, nic necítím.............

26.7.2017 v 11:27 | Karma článku: 8.04 | Přečteno: 267 | Diskuse

Petr Kubík

Špatný a dobrý volič

Existují dva druhy voličů: špatný volič a dobrý volič. Přijde mi, že je v tom poněkud zmatek, a protože se zase blíží volby, rád bych o tom něco napsal.

26.7.2017 v 11:07 | Karma článku: 9.06 | Přečteno: 356 | Diskuse
Počet článků 406 Celková karma 14.84 Průměrná čtenost 1073

Ročník 1934. Důchodce od r. 2003. Ing. absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Průmyslový manažer od r. 1970. Po převratu 1989 topmanažer velkých podniků. Jeden ze zakladatelů a čelných funkcionářů Svazu průmyslu ČR. Amatérský publicista. Autor knih z oborů elektrotechniky a managementu.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.