Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vývoj lidstva je ohrožen vládou teokracií

11. 04. 2017 22:26:58
Nejnebezpečnějšími, nejmilitantnějšími a nejdogmatičtějšími jsou teokracie křesťanské a islámské, které vždy byly, nebo znovu chtějí být, „druhým“ feudálním stavem, který spolu s aristokracií, dříve jen rodovou,

ale dnes ještě více majetkovou, a s jejím služebnictvem, chtějí vrchnostensky vládnout nad poddaným lidem, neuvědom a skromným, a žít z jeho práce. Podle nich, vládnout nad tupou masou, která není schopna demokratické samovlády.

Křesťanské církve celého světa se dnes shodují v názoru, že hrozbou pro světovou civilizaci je militantním islám, který chce ovládnout celý svět. Ale rozhodně budou odmítat názor, že i ony mají podobné cíle, snad jen civilizačně trochu přijatelnější (nevrátí-li se k inkvizici).

Podívejme se, jak se demokratický svět hrozbě teokracie v historii bránil.

Ústava USA, již 230 let stará, uzákonila odluku církví od státu. V jejím DODATKU,
Článku 1. (z roku 1791) říká: Kongres nesmí vydávat zákony, zavádějící nějaké náboženství.

Již při vzniku první ČSR byla také slíbena odluka církví od státu, ale nikdy k ní nedošlo. Až nyní v České republice, s ukončením restitucí církevních majetků, mají skončit dotace na provoz církví a platy kněží.

Jaká je však praxe

V USA prezident přísahá na bibli a povinně se při slibu dožaduje boží pomoci. Vojáci v US Army a školáci ve školách se musí povinně účastnit raní modlitby, a v armádě působí kaplani a duchovní mnoha náboženství. „Svobodní“ občané, kteří okázale nepředvádějí náboženské zanícení, jsou považováni za politicky podezřelé.

V Itálii, Španělsku, Polsku, na Ukrajině vliv katolické církve není třeba rozvádět. Tam bigotní věřící a církevní hierarchie opakovaně podněcují náboženské střety.

V Ruské federaci a v nástupnických „křesťanských“ státech SSSR, si rovněž tamní ortodoxní církve prosazují právo uplatňovat svůj politický vliv.

V západní Evropě byl od doby osvícenské vliv „státotvorných“ církví oslaben a rozšířily se tam materialistický světový názor, ateismus a volnomyšlenkářství, a politický vliv církví byl oslaben. V komunistickém SSSR a jeho satelitech byly církve, jejich náboženství a kněží mocensky potlačováni a svatyně likvidovány.

V postsovětské světové éře, po nástupu globální světovlády kapitalistického neoliberalismu a buržoasní demokracie, se světu vládnoucí oligarchii ukázalo jako účelné, vrátit lidové masy k religiozitě a iracionální náboženské víře a odvrátit je tím od revolučních myšlenek rovnosti, sociální spravedlnosti a politické rovnoprávnosti. K tomu využít a oživit „státotvorné“ křesťanské církve, vždy v minulosti s vládnoucí mocí zájmově spojené, a vrátit se ke „konkordátu“ světské a církevní moci.

V ČR, díky Kalouskovým restitucím, mají církve nadbytek peněz a tak přímo znásobily své aktivity v působení na veřejnost. Pořádáním různých náboženských slavností, koncertů mnoha amerických školních hudebních těles atd. V tom i „postátněním“ církevních svátků, nebo státním pohřbem kardinála Vlka, který nebyl ani ústavním činitelem, ani zasloužilým státním úředníkem.

Všechny tyto aktivity, ve světě i u nás, jsou projevem společné snahy dnešní světu vládnoucí oligarchie, vymýt z mozků lidových mas racionální světový názor a omámit je koktejlem narkotik konzumně-materialistického životního způsobu a náboženství, nabádajícího masy k pokoře, k poslušnosti vrchnosti - pánům z boží milosti - a k víře v Boha podle přikázání: „Modli se a pracuj!“

Takové uspořádání lidské společnosti by znamenalo kulturní návrat lidstva hluboko do starověku a počátků středověku, kdy dogmatická náboženství a církve byly a stále zůstávají hlavními nepřáteli racionálního poznávání vesmíru i dějů v lidské společnosti, a brání tak vědeckému i společenskému pokroku lidstva.

A TO JE TA HROZBA!

Autor: Zdeněk Trinkewitz | úterý 11.4.2017 22:26 | karma článku: 24.92 | přečteno: 563x

Další články blogera

Zdeněk Trinkewitz

Naše vládnoucí banda vede Česko do pekla řeckého bankrotu

Vládnoucí Sobotkova koalice „Bratrstva kočičí pracky“ v posledních křečích předvolebního boje jde řeckou cestou a rozhazuje peníze z prošustrované státní kasy.

23.9.2017 v 13:47 | Karma článku: 29.49 | Přečteno: 1410 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Jak starostlivý Babišův pověřenec připravuje rozpočet 2018

Ministr financí se pokouší o nemožné, když se snaží „udělat z pšouku kuličku“. Totiž, jak utahováním opasků 2/3 rodin zaměstnanců a důchodců s podprůměrnými příjmy zajistit blahobyt zbylé 1/3 národa.

10.9.2017 v 15:50 | Karma článku: 16.65 | Přečteno: 895 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Slepé cesty Evropské unie

Po přijetí Lisabonské smlouvy a počátku světové hospodářské recese (2008), došlo k nejrůznějším vnitropolitickým i mezinárodním ozbrojeným střetům, které vyvolaly živelnou migraci z postižených zemí do bohaté Evropské unie.

5.9.2017 v 13:48 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 642 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Dospějeme množením stran k totální impotenci Sněmovny?

K účasti ve volbách do Sněmovny se přihlásil rekordní počet stran. Z průzkumů volebních preferencí vychází, že do Sněmovny by mohlo postoupit až devět stran s nevýraznými preferencemi, jejichž koaliční potenciál je nevalný.

1.9.2017 v 14:07 | Karma článku: 12.09 | Přečteno: 389 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Vůle kurdského národa!

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech

25.9.2017 v 12:03 | Karma článku: 11.37 | Přečteno: 127 | Diskuse

Jan Bartoň

ČSSD dluží dědicům advokáta Altnera 338 milionů  -  nabídla údajně polovinu

Podle ČTK nabídla ČSSD dědicům advokáta Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání ve výši 180 milionů korun. Na stránkách ČSSD se o tom v aktualitách nedočtete.

25.9.2017 v 11:18 | Karma článku: 23.13 | Přečteno: 395 | Diskuse

Jan Dvořák

Jsme na tom líp, než němečtí socialisté, říká vedení ČSSD

Jako každé pondělí ráno se na operativní poradě sešel sociálně demokratický triumvirát Chovanec-Zaorálek-Sobotka.

25.9.2017 v 9:45 | Karma článku: 20.07 | Přečteno: 469 |

Martin Prášek

Merkelovo "vítězství"

Ještě jedno takové vítězství a jsme zničeni ! Odbyl své důstojníky král Pyrrhos I. Epeirský po vítězné bitvě u Ausculla. Bitvu tehdy sice vyhrál, nicméně tím se jeho situace spíše zhoršila.

25.9.2017 v 9:34 | Karma článku: 37.00 | Přečteno: 1062 | Diskuse

Martin Pánek

Taxi vs. Uber: Jak bychom měli Uber regulovat?

Uber oproti stávajícímu modelu taxislužby nabízí zejména (1) nižší ceny a vyšší přebytek spotřebitele, (2) vyšší efektivnost, (3) vyšší bezpečnost řidičů a zákazníků, (4) větší příležitost pro nedoslýchavé řidiče a zákazníky,...

25.9.2017 v 8:05 | Karma článku: 12.47 | Přečteno: 310 | Diskuse
Počet článků 412 Celková karma 19.86 Průměrná čtenost 1067

Ročník 1934. Důchodce od r. 2003. Ing. absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Průmyslový manažer od r. 1970. Po převratu 1989 topmanažer velkých podniků. Jeden ze zakladatelů a čelných funkcionářů Svazu průmyslu ČR. Amatérský publicista. Autor knih z oborů elektrotechniky a managementu.

Autor knihy SVĚDECTVÍ SOUČASNÍKA - nakladatelství MAREK BELZA, 2016 - výběr mé publicistiky 1978 až 2015

webová stránka:  http://trinkewitz.cz

mail:   trinkewitz.zdenek@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.