Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sobotkova samochvála a jeho růžové sny

2. 03. 2017 11:22:08
1. března dal premiér Sobotka interview o hodnocení výsledků své koaliční vlády a naplňování vládního programu z koaliční smlouvy. A také prezentoval své růžové sny o pokračování své vlády po podzimních volbách do Sněmovny.

Sobotka si vedl jistě podle režie svého marketingového poradce. Oplýval sebejistotou, optimismem a hlavně sebechválou. Tvrdil, že jeho vláda splnila všechny sliby, které svým voličům dala, že vládu řídí on a nikoli vicepremiér Babiš, kterého vždy jeho ministři přehlasovali a prosadili „sociální“ program ČSSD. Že je přesvědčen, že toto voliči do podzimku pochopí a on a jeho ČSSD volby opět vyhraje.

To poslední nastolilo otázku, s kým by chtěl vytvořit budoucí, nutně koaliční vládu. A tak předestřel možnosti, které ČSSD, vlastně on, zvažuje. Předpokládá buď:

- pokračování koalice s Babišovým ANO, nebo

- s KSČM

Babiš mu do jeho eurosocialistického politického programu moc nezapadá. Patří do vrstvy velkokapitalistů a přirozeně tíhne spíše ke spolupráci s „obrozenou“ ODS pana prof. Fialy.

Spolupráci s KSČM by nekompromisně podmiňoval jejím souhlasem s vazalskou věrností ČR kuratele a manýrám Evropské unie podle bruselského střihu Lisabonské smlouvy. A dále věrností k NATO, s bezvýhradnou poslušností k jejímu US velení.

V dalším pohovoru rozebíral úspěchy své vlády, které spočívají v drobném vylepšování hmotné situace chudších vrstev obyvatelstva a byly umožněny, bez její zásluhy, dočasným ústupem světové ekonomické recese v době jeho vlády. Aby udržel krok s Babišem, oznámil, že také on a jeho ČSSD nebudou jen oportunisty, kteří řeší to, co den přinese, ale že konečně vypracují strategický plán rozvoje ČR, který jí trvale chybí již od „pravěku“ éry Václava Klause (ten vše svěřoval neviditelné ruce trhu – jak snadné a alibistické!).

Kdyby chtěl a uměl skutečně něco pořádného pro ČR udělat, musel by v zahraniční politice usilovat o anulování Lisabonské smlouvy, která je nástrojem nadvlády SNR, jejího velkokapitálu a její kancléřky, NDR-ácké luteránské křesťanky a moci nenasytné Merkelové, a rekonstrukci EU na základě Ústavy EU jako federace rovnoprávných států. A v politice národní bezpečnosti usilovat o vytvoření federální evropské armády jako rovnocenného protějšku armád USA a Ruska.

Vedení státu vyžaduje státníka, člověka moudrého a znalého komplexnosti společenského života, člověka, kterému záleží především na blahobytu a bezpečnosti všech jeho občanů. U nás máme zářný vzor v zakladateli Československé republiky T. G. Masarykovi, kterému se jako státníkovi, nikdo z jeho následovníků v ničem nevyrovnal.

Francie měla svého de Gaulla. Vlastence, který nekapituloval před Hitlerem a po válce dal Francii novou ústavu, která ukončila parlamentní anarchii. Který také odmítl poručníkování NATO a z jeho struktur vystoupil. Dnes je podobně možno ocenit rozhodnutí Velké Británie o odchodu z EU, potvrzené všelidovým referendem.

Sobotka státníkem není, ani mu nejde o blaho státu. Je to jen politický živnostník, který nikdy produktivně nepracoval a v mládí vsadil na kariéru politického podnikatele. Není sám, patří do party jemu podobných: Grossů, Bendů, Pospíšilů, Gazdíků atd.

Po tomto rozkladu, který bude jistě opět cílem ostrých nesouhlasných odsudků, nemohu bohužel, se pokusit dát čtenářům a voličům pozitivní radu. Protože na naší politické scéně nenacházím žádnou politickou stranu, které by mohli důvěřovat a dát jí svůj hlas!

Při minulých volbách jsem voličům doporučoval, aby volit šli, ale aby na kandidátce kterékoli strany, volili křížkováním jmen až od začátku 2/3 seznamu kandidátů. Čímž by „odřízli od koryt“ zkorumpované poslance v čele kandidátky, kteří se ve Sněmovně zabydlili a starají se jen o své prebendy.

Autor: Zdeněk Trinkewitz | čtvrtek 2.3.2017 11:22 | karma článku: 26.37 | přečteno: 811x

Další články blogera

Zdeněk Trinkewitz

Naše vládnoucí banda vede Česko do pekla řeckého bankrotu

Vládnoucí Sobotkova koalice „Bratrstva kočičí pracky“ v posledních křečích předvolebního boje jde řeckou cestou a rozhazuje peníze z prošustrované státní kasy.

23.9.2017 v 13:47 | Karma článku: 29.49 | Přečteno: 1410 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Jak starostlivý Babišův pověřenec připravuje rozpočet 2018

Ministr financí se pokouší o nemožné, když se snaží „udělat z pšouku kuličku“. Totiž, jak utahováním opasků 2/3 rodin zaměstnanců a důchodců s podprůměrnými příjmy zajistit blahobyt zbylé 1/3 národa.

10.9.2017 v 15:50 | Karma článku: 16.65 | Přečteno: 895 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Slepé cesty Evropské unie

Po přijetí Lisabonské smlouvy a počátku světové hospodářské recese (2008), došlo k nejrůznějším vnitropolitickým i mezinárodním ozbrojeným střetům, které vyvolaly živelnou migraci z postižených zemí do bohaté Evropské unie.

5.9.2017 v 13:48 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 642 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Dospějeme množením stran k totální impotenci Sněmovny?

K účasti ve volbách do Sněmovny se přihlásil rekordní počet stran. Z průzkumů volebních preferencí vychází, že do Sněmovny by mohlo postoupit až devět stran s nevýraznými preferencemi, jejichž koaliční potenciál je nevalný.

1.9.2017 v 14:07 | Karma článku: 12.09 | Přečteno: 389 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Yekta Uzunoglu

Vůle kurdského národa!

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech

25.9.2017 v 12:03 | Karma článku: 11.37 | Přečteno: 127 | Diskuse

Jan Bartoň

ČSSD dluží dědicům advokáta Altnera 338 milionů  -  nabídla údajně polovinu

Podle ČTK nabídla ČSSD dědicům advokáta Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání ve výši 180 milionů korun. Na stránkách ČSSD se o tom v aktualitách nedočtete.

25.9.2017 v 11:18 | Karma článku: 22.48 | Přečteno: 395 | Diskuse

Jan Dvořák

Jsme na tom líp, než němečtí socialisté, říká vedení ČSSD

Jako každé pondělí ráno se na operativní poradě sešel sociálně demokratický triumvirát Chovanec-Zaorálek-Sobotka.

25.9.2017 v 9:45 | Karma článku: 20.07 | Přečteno: 469 |

Martin Prášek

Merkelovo "vítězství"

Ještě jedno takové vítězství a jsme zničeni ! Odbyl své důstojníky král Pyrrhos I. Epeirský po vítězné bitvě u Ausculla. Bitvu tehdy sice vyhrál, nicméně tím se jeho situace spíše zhoršila.

25.9.2017 v 9:34 | Karma článku: 36.89 | Přečteno: 1062 | Diskuse

Martin Pánek

Taxi vs. Uber: Jak bychom měli Uber regulovat?

Uber oproti stávajícímu modelu taxislužby nabízí zejména (1) nižší ceny a vyšší přebytek spotřebitele, (2) vyšší efektivnost, (3) vyšší bezpečnost řidičů a zákazníků, (4) větší příležitost pro nedoslýchavé řidiče a zákazníky,...

25.9.2017 v 8:05 | Karma článku: 12.47 | Přečteno: 310 | Diskuse
Počet článků 412 Celková karma 19.86 Průměrná čtenost 1067

Ročník 1934. Důchodce od r. 2003. Ing. absolvent elektrotechnické fakulty ČVUT. Průmyslový manažer od r. 1970. Po převratu 1989 topmanažer velkých podniků. Jeden ze zakladatelů a čelných funkcionářů Svazu průmyslu ČR. Amatérský publicista. Autor knih z oborů elektrotechniky a managementu.

Autor knihy SVĚDECTVÍ SOUČASNÍKA - nakladatelství MAREK BELZA, 2016 - výběr mé publicistiky 1978 až 2015

webová stránka:  http://trinkewitz.cz

mail:   trinkewitz.zdenek@seznam.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.